Spotkanie Służby Liturgicznej PIM w Twardogórze

W dniach 30 kwietnia – 2 maja ministranci oraz lektorzy z naszej parafii wzięli udział w spotkaniu sportowo-modlitewnym PIM w Twardogórze, gdzie przez 3 dni ponad 500 chłopców z różnych parafii zachodniego regionu Polski uczestniczyło w konkurencjach sportowych oraz przeżywało wspólnie relację z Panem Bogiem. Był to czas duchowego wzrostu oraz próby sił fizycznych, zręczności i umiejętności sportowych. Spotkanie prowadzili księża salezjanie odpowiedzialni za duszpasterstwo młodzieży w całej inspektorii św. Jana Bosko – ks. Mirosław Łobodziński oraz ks. Tomasz Hawrylewicz. Pomocą służyli im klerycy z seminariów w Lądzie i Krakowie oraz młodzież, która pomagała jako wolontariusze. W czasie spotkania mogliśmy doświadczyć wspólnych Eucharystii, bardzo wszechstronnych zawodów sportowych (prawie 25 konkurencji – od rzucania darta, poprzez zawody w crashballa aż po tenis stołowy i skoki w dal), konferencji i spotkań integracyjnych, marszu radości i koncertów ewangelizacyjnych. Bardzo pięknym akcentem była też obecność rodziców ministrantów i lektorów, którzy również dzięki zaangażowaniu i twardej walce zdobyli puchar w konkurencji piłkarzyki – zamek dmuchany. Gratulacje!!!

Był to piękny czas, który spędzony razem, pomoże nam wzrastać jako ministrantom i lektorom w służbie Panu.

Kilka fot z tego spotkania: