V Festyn Rodzinny

W niedzielę 2 czerwca br. przy naszym kościele odbył się  Festyn „Don Bosco” z okazji Dnia Dziecka. Była to piąta edycja tego typu „imprezy” na tak wielką skalę, przy zaangażowaniu ogromnego sztabu ludzi  – głównie parafian. To był czas dla rodziny, wspólnotowej radości, ale przede wszystkim był to czas dla dzieci.

   Pogoda w kratkę nie przeszkodziła w przeprowadzeniu zaplanowanej i zorganizowanej imprezy, na którą przybyło wielu mieszkańców naszej parafii w większości najmłodszych. Mimo wszystko panująca aura pogodowa pozwoliła  nam o godz. 1300  rozpocząć naszą zabawę. Inaugurację poprowadził organizator festynu ks. Proboszcz Zbigniew Porębski, który po wspólnej modlitwie  powitał wszystkich parafian, zaproszonych gości,  sponsorów i darczyńców.

Dla uczestników tegorocznego festynu przygotowano wiele atrakcji m.in. :

 1. gastronomię serwującą posiłki (grillowane kiełbaski, kaszanka), watę cukrową, zimne i gorące napoje  oraz różnego rodzaju słodkości,
 2. fikuśne balony, z których wolontariusze wyczarowywali magiczne konstrukcje,
 3. punkt robienia brokatowych tatuaży i  malowania twarzy, gdzie dzieci  mogły wcielić się w wybrane przez siebie postacie,
 4. punkt Służb Mundurowych: Policji i  Straży Pożarnej, gdzie można było bliżej przyjrzeć się ich pojazdom i sprzętowi  jakim dysponują,
 5. dużych rozmiarów dmuchana zjeżdżalnia, która była przyczyną wielu uśmiechów u najmłodszych parafian,
 6. zawody sportowe tzw. wielobój, który dostarczył dużo emocji,  integrował uczestników, ucząc jednocześnie zdrowej rywalizacji i współpracy,
 7. występ artystyczny dzieci z Przedszkola „Bajka” z Międzyborza,
 8. koncert Zespołu „Międzyborzanie”, który zaprezentował kilka utworów ze swojego repertuaru, poruszając serca starszych uczestników festynu,
 9. koncert wokalny Pani Ireny Pudłowskiej, która zaśpiewała kilka pięknych utworów i zachęciła do zabawy wszystkich uczestników,
 10. występy  młodych artystów, którzy prezentowali swoje talenty muzyczne i wokalne umilając  czas śpiewem i  grą na różnych instrumentach muzycznych tworząc radosną  i entuzjastyczną atmosferę,
 11. występ Młodzieżowej Grupy Tanecznej z Twardogóry,  która zaprezentowała dynamiczne pokazy taneczne, jednocześnie angażując do zabawy chętne dzieci do nauki tańców grupowych,
 12. wystawa  prac malarskich  p. Marzeny Drobnica i ks. Proboszcza
 13.  można było podziwiać pawią rodzinę

Wszystkim dopisywały humory, a festyn cieszył się ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem. Festyn był nie tylko świetną zabawą dla najmłodszych, ale także okazją do spotkania się i integracji mieszkańców naszej parafii. Wspólne świętowanie, radość dzieci  i zaangażowanie dorosłych sprawiły, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Dzięki takim inicjatywom, jak ta, nasza społeczność miała okazję do  zacieśniania więzi i budowania zwyczajnych relacji międzyludzkich, co jest bezcenne dla każdej lokalnej społeczności. Organizacja tak udanego Dnia Dziecka nie byłaby możliwa bez zaangażowania wielu ludzi, którzy  aktywnie wspierali tą inicjatywę, dbając o to, aby każdy szczegół wydarzenia został dopięty na ostatni guzik. Także współpraca między różnymi grupami społecznymi pokazała, jak ważne jest wspólne działanie na rzecz dobra lokalnej społeczności. Szczególne podziękowania i wdzięczność należy się ks. Proboszczowi za wielkie zaangażowanie, wysiłek i pomysłowość dzięki czemu  ten Dzień Dziecka stał się wyjątkowym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

 Dzieci były naprawdę spełnione, docenione i hojnie obdarowane . Dzięki sponsorom wszystkie dzieci mogły bezpłatnie korzystać z urządzeń zabawowych oraz otrzymały liczne nagrody i niespodzianki.

Natomiast ogrom pracy, zaangażowanie wielu ludzi  spotkało się z pozytywnym odbiorem wszystkich obecnych na festynie. Rodzinna atmosfera, wiele spontaniczności, uśmiechy, życzliwość, pełne brzuchy i zwyczajna, bezinteresowna dobroć na pewno wyda owoce.   Jak to się mówi – „Ziarno  zostało zasiane”.

Festyn dostarczył wszystkim uczestnikom doskonałych wrażeń i spotkał się z dużym uznaniem uczestników i należy go zaliczyć do udanych. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i obsługę festynu,  sponsorom za piękne nagrody, a darczyńcom za wszelkie datki i pyszności.

                                                                                                         BÓG ZAPŁAĆ

Foto: R.W.