10.03.2019 r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Droga krzyżowa dla dzieci – w każdy piątek o godz. 16.00; droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych – w każdy piątek o godz. 17.30.; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę o godz. 17.30. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za udział
    w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział
    w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

4. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby wziąć udział
    w przygotowaniu Drogi Krzyżowej tzw. „Stop klatki”
    i Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta zapraszamy
    na spotkanie 11 marca o godz. 19.00 do sali oratorium.

5. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczmy naszą modlitwą.

6. W czwartkowy wieczór zapraszamy na nowennę
    do
    Maryi Wspomożenia Wiernych.

7. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na potrzeby misji.

8. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

9. 17 marca nasz Ksiądz Proboszcz obchodzi imieniny. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 11.30 podczas której będziemy się modlić w intencjach solenizanta wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi Wspomożycielki Wiernych.

10. 23 marca w sobotę po Mszy św. wieczorne zapraszamy wszystkich parafian na Wielkopostny wieczór poetycko – muzyczny pt. „Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się
    za tych, którzy was prześladują”.

11. Jest już nowy numer Opiekuna, a w nim informacja o naszym Wielkopostnym wieczorze poetycko – muzycznym, okładkę tego wydania zdobi zdjęcie wykonane przez naszego Ks. Proboszcza.

12. Parafianom i Gościom życzymy wszelkich łask Bożych
    oraz błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi Wspomożenia Wiernych.