Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17.03.2019 r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dziś niedziela „Ad Gentes”. Modlimy się za dzieło misyjne Kościoła. Po Mszach zbiórka ofiar do puszek na realizację dzieł które podejmują misjonarze. Pamiętajmy w swoich modlitwach o dzisiejszym solenizancie Ks. Zbigniewie naszym proboszczu który obchodzi swoje imieniny.

 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne.

 3. W poniedziałek zapraszamy na próbę Drogi Krzyżowej na godz. 18.30 do kościoła.

 4. We wtorek przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

 5. Natomiast w środę po Mszy św. wieczornej próba generalna wszystkich którzy biorą udział w wielkopostnym wieczorze poetycko – muzycznym.

 6. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Droga krzyżowa dla dzieci – w każdy piątek o godz. 16.00; droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych – w każdy piątek o godz. 17.30.; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę o godz. 17.30. Podczas nabożeństwa są zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

 7. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za udział
  w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział
  w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

 8. W czwartkowy wieczór zapraszamy na nowennę
  do
  Maryi Wspomożenia Wiernych.

 9. 23 marca w sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich parafian na Wielkopostny wieczór poetycko – muzyczny pt. „Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się
  za tych, którzy was prześladują”. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła są rozdawane zaproszenia na których wypisujemy intencje w jakiej chcielibyśmy się pomodlić podczas tego wieczoru poetycko – muzycznego. Te zaproszenia przynosimy ze sobą na 23 marca gdzie oddajemy je organizatorom przy wejściu do kościoła.

 10. Parafianom i Gościom życzymy wszelkich łask Bożych
  oraz błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi Wspomożenia Wiernych.

Ks. Zbigniew Porębski SDB
proboszcz