17.03.2019 r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś niedziela „Ad Gentes”. Modlimy się za dzieło misyjne Kościoła. Po Mszach zbiórka ofiar do puszek na realizację dzieł które podejmują misjonarze. Pamiętajmy w swoich modlitwach o dzisiejszym solenizancie Ks. Zbigniewie naszym proboszczu który obchodzi swoje imieniny.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne.

3. W poniedziałek zapraszamy na próbę Drogi Krzyżowej na godz. 18.30 do kościoła.

4. We wtorek przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

5. Natomiast w środę po Mszy św. wieczornej próba generalna wszystkich którzy biorą udział w wielkopostnym wieczorze poetycko – muzycznym.

6. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Droga krzyżowa dla dzieci – w każdy piątek o godz. 16.00; droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych – w każdy piątek o godz. 17.30.; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę o godz. 17.30. Podczas nabożeństwa są zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

7. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za udział
    w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział
    w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

8. W czwartkowy wieczór zapraszamy na nowennę
    do
    Maryi Wspomożenia Wiernych.

9. 23 marca w sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich parafian na Wielkopostny wieczór poetycko – muzyczny pt. „Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się
    za tych, którzy was prześladują”. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła są rozdawane zaproszenia na których wypisujemy intencje w jakiej chcielibyśmy się pomodlić podczas tego wieczoru poetycko – muzycznego. Te zaproszenia przynosimy ze sobą na 23 marca gdzie oddajemy je organizatorom przy wejściu do kościoła.

10. Parafianom i Gościom życzymy wszelkich łask Bożych
    oraz błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi Wspomożenia Wiernych.