12.05.2019 r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

w wtorek: św. Macieja; Apostoła

w czwartek: św. Andrzeja Bobolę; prezbitera i męczennika.

2. Dzisiaj podczas Eucharystii o godz.11.00 dzieci z naszej parafii
    po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej.
    Osoby niezwiązane z dziećmi pierwszo-komunijnymi prosimy
    o uczestnictwo w Eucharystii o innej godzinie.

3. Jutro przypada wspomnienie NMP z Fatimy. Zapraszamy
    na Eucharystii o godz. 18.00. Po Eucharystii odbędzie się uroczysta procesja fatimska.
    Tego dnia poświecenie i rozdanie pamiątkowych obrazków I Komunii Świętej.

4. Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie
    po Mszy Świętej wieczornej.

5. Próby dla młodzieży, która w tym roku przystąpi
    do sakramentu bierzmowania odbędą się we wtorek, środa
    i czwartek o godz. 19.15 w kościele.

6. W przyszłą niedzielę podczas Eucharystii o godz. 10.00 będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej. Osoby niezwiązane z tymi dziećmi prosimy o uczestnictwo w Eucharystii o innej godzinie.

7. Spowiedź dla dzieci I Komunii Świętej
    i ich rodzin odbędzie się
    17 maja, piątek o godz. 17.15.

8. 18 maja w sobotę o godz. 7.30 wyjazd Pielgrzymki dzieci I komunijnych do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca (15). Koszt wyjazdu 24 zł. Zapisy u ks. Marcina.

9. W przyszła niedzielę 19 maja o godz. 14.00 rozpoczniemy IV Festyn Rodzinny odbywający się przy naszym kościele.
    W programie wiele atrakcji: zamki dmuchane, grill, wata cukrowa, zabawy, tańce, konkurencje sportowe, występy wokalno-instrumentalne. Czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych parafian. Zwracamy się z prośba o upieczenie ciast
    i o nagrody dla naszych najmłodszych.

10. 19 maja nasz Ordynariusz Ks. Biskup Edward Janiak obchodzi 40. rocznice święceń kapłańskich. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Kaliskiego zostanie odprawiona w niedzielę 19 maja o godz, 12.30 w Katedrze Kaliskiej na która bardzo serdecznie zapraszamy. Prosimy także wszystkich o modlitwę w intencjach naszego Pasterza.

11. Firma Green Office Ecologie z Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” przeprowadza zbiórkę elektrośmieci ( telewizory, radia, komputery i inne urządzenia elektryczne). Przychody z akcji pozwolą na zakup Inkubatorów do Szpitala
    na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce a także „Wyprawki
    do dzieci”. Termin odbioru elektrośmieci 22 maj 2019. do tego czasu prosimy składać elektrośmieci
    do pierwszego garażu przy plebani.

12. Pan Prezydent Andrzej Duda informuje o bezpłatnej pomocy prawnej i poradnictwie obywatelskim udzielanym przez adwokata lub radce prawnego w punktach wyznaczonych przez powiaty. Więcej informacji w gablocie.

13. Parafianom i Gościom życzymy wszelkich łask Bożych
    oraz błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi Wspomożenia Wiernych.