IV NIEDZIELA PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO
22.03.2020

1. Zgodnie z zaleceniami Episkopatu Polski, biskup kaliski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej do dnia 29. marca następującym wiernym:
a) osobom w podeszłym wieku,
b) osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura),
c) dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi
bezpośrednią opiekę,
d) osobom, które czują obawę przed zarażeniem.
Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy Świętej niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Informujemy również, że podczas sprawowania Eucharystii i nabożeństw w kościele może przebywać maksymalnie 50 osób. Bliskich osób starszych prosimy o przekonanie ich, aby pozostały w domach i skorzystały w tym czasie z uczestnictwa we Mszy świętej za pomocą mediów. Nie organizujemy w parafii spotkań formacyjnych wspólnot dziecięcych, młodzieżowych oraz dorosłych. Rekolekcje wielkopostne w tym roku zostają odwołane, a ewentualnie przełożone na inny termin. Wszelkie zmiany oraz informacje dotyczące funkcjonowania naszej parafii w tym czasie są dostępne na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „aktualności”.
2.Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.00; Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 17.30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30. Taca zbierana podczas Gorzkich Żali zostanie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
3. W środę będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia i 28. Rocznicę powstania Diecezji Kaliskiej. W tym dniu w swoich modlitwach pamiętajmy o tych, których życie jest szczególnie zagrożone.
4. Jest już nowy numer Opiekuna, a w nim m. in. artykuł o dekoracji wielkopostnej z naszego kościoła.
5. W zeszłą niedzielę taca inwestycyjna wyniosła 726 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
6. W tym tygodniu rozpoczynamy odprawianie Mszy Świętych z pogrzebu śp. Genowefy Niedbała.
7. Parafianom i gościom na nowy tydzień życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i świętego Józefa.
8. W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszła: śp. Marianna Adamska. Wieczny odpoczynek …