12.01.2020
ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

• w piątek: św. Antoniego; opata
2. Obchodzimy dziś święto Chrztu Pańskiego, które kończy w Kościele okres Narodzenia Pańskiego; od jutra rozpoczynamy okres zwykły. Jednak w Polskiej tradycji zachowujemy świąteczne dekoracje oraz śpiew kolęd do święta Ofiarowania Pańskiego tj. 2 lutego.
3. Zapraszamy dzisiaj na Mszę Świętą na godz. 11.30 podczas, które dzieci z przedszkola BAJKA przedstawia jasełka.
4. Msza Święta z nabożeństwem do świętego Józefa zostanie odprawiona w przyszła niedzielę o godz. 18.00.
5. Kontynuujemy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie (kolęda). Plan kolędy jest dostępny w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Kolęda rozpoczyna się o godz. 15.00 od poniedziałku do piątku, a w soboty od godz. 10.00. Odwiedziny na poszczególnych ulicach rozpoczynamy od numeru pierwszego, chyba, że w rozkładzie kolędy podano inaczej. Prosimy, aby w miarę możliwości w wyznaczonym dniu obecna była cała rodzina. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogą przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a chciałyby to uczynić prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów z katechezy oraz indeksów bądź karteczek z uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. W czasie trwania kolędy od poniedziałku do piątku nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00. W sobotę i niedzielę Msze Święte według stałego porządku. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek i środę po Mszy Świętej porannej. W pilnych sprawach prosimy dzwonić na numer podany na drzwiach kancelarii.
6. Zapraszamy wszystkich parafian na wieczór Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w naszym kościele dnia 26. stycznia o godz. 19.00.
7. W zeszłą niedziele taca na potrzeby diecezji wyniosła 1525 zł; natomiast w uroczystość Objawienia Pańskiego taca na cele misyjne wyniosła 825 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
8. Taca zbierana w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na spłatę remontu dachu na naszym kościele.
9. Jest już nowy numer Opiekuna. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
10. Parafianom i gościom na nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i Świętego Józefa.

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE (kolęda) 2020
13 stycznia – 18 stycznia 2020