V NIEDZIELA PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO
29.03.2020

1. Kuria Diecezjalna w Kaliszu informuje, że Biskup Kaliski w związku z trwającym stanem epidemii, udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do odwołania wszystkim wiernym Diecezji Kaliskiej oraz wszystkim osobom przebywającym na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy Świętej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie Biskup Kaliski zachęca, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz duchowo łączyły się ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. Informujemy również, że podczas sprawowania Eucharystii i nabożeństw
w kościele może przebywać maksymalnie 5 osób. Prosimy wszystkich parafian o pozostanie w domach i skorzystanie w tym czasie z uczestnictwa we Mszy świętej za pomocą mediów. Szczegółowy plan transmisji jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii. Nie organizujemy w parafii spotkań formacyjnych wspólnot dziecięcych, młodzieżowych oraz dorosłych. Wszelkie zmiany oraz informacje dotyczące funkcjonowania naszej parafii w tym czasie są dostępne na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „aktualności”.
2. Rekolekcje wielkopostne, które miały rozpocząć się od dzisiejszej niedzieli zostają odwołane.
3. Droga Krzyżowa o godz. 16.00 i o godz. 17.30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30. Taca zbierana podczas Gorzkich Żali zostanie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek w swoich modlitwach prośmy o nowe, święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W czwartek będziemy obchodzić 15. rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II.
5. Msza Święta z nowenną do NMP Wspomożycielki Wiernych zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18.00.
6. W pierwszy piątek spowiedź dla ogółu wiernych w godzinach 7.00 – 7.30 oraz 16.00 – 18.00. Osoby pragnące umówić się na spowiedź prosimy o kontakt telefoniczny z księdzem proboszczem (501 – 217 - 707) lub z ks. Marcinem (661 – 093 - 103).
7. O planie spowiedzi przedświątecznej oraz przebiegu Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych poinformujemy w przyszłą niedzielę.
8. Odwiedziny chorych w piątek i w sobotę od godz. 8.30. Jeżeli ktoś z troski o zdrowie swoje i bliskich nie chce odwiedzin chorych proszony jest o kontakt z księdzem Marcinem (661 – 093 - 103).
9. Msza Święta z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi zostanie odprawiona w sobotę o godz. 7.00.
10. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30.
11. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta ze względu na zakaz zgromadzeń zostaje w tym roku odwołana i ewentualnie przeniesiona na dzień 14. września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego zgodnie z zaleceniami Episkopatu Polski.
12. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Męki Pańskiej zwaną Niedzielą Palmową. Ze względu na wskazania Episkopatu Polski oraz rozporządzenia administracji państwowej tradycyjna procesja z palmami zostaje w tym roku odwołana. W tym dniu podczas każdej Eucharystii będziemy błogosławić przyniesione do kościoła palmy oraz odczytywać opis Męki Pańskiej.
13. Parafianom i gościom na nowy tydzień życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i świętego Józefa.