VII NIEDZIELA ZWYKŁA
23.02.2020

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu pod hasłem „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. W swoich modlitwach prośmy o trzeźwość w polskich rodzinach.
2. Ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na zbiórkę w poniedziałek na godz. 18.30 do górnej sali oratorium.
3. W środę rozpoczynamy okres Przygotowania Paschalnego zwany Wielkim Postem. Tego dnia Msze Święte z posypaniem głów popiołem zostaną odprawione o godz. 7.00; 10.00; 16.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły oraz rozpoczynają się Kwartalne Dni modlitw o Ducha Pokuty – prośmy w tych dniach o łaskę żalu za swoje grzechy oraz uczyńmy krok w kierunku nawrócenia swojego serca abyśmy jak najlepiej przygotowali się na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Informujemy, że Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy od V Niedzieli Wielkiego Postu (tj. 29. marca).
4. Przez cały okres Przygotowania Paschalnego nabożeństwa właściwe temu czasowi będą odprawiane w następującym porządku: Droga Krzyżowa dla dzieci w każdy piątek o godz. 16.00; Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych w każdy piątek o godz. 17.30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w tych nabożeństwach.
5. Msza Święta z nowenną do NMP Wspomożycielki Wiernych zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18.00
6. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30.
7. Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w górnej Sali oratorium.
8. W dniach od 6. do 8. marca w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu obędzie się Triduum Różańcowe. Ksiądz biskup zaprasza szczególnie członków Róż Różańcowych z całej diecezji na wspólną adorację oraz Eucharystię w sobotę 7. marca na godz. 9.30. Więcej informacji na temat tego wydarzenia znajduje się na plakacie w przedsionku Kościoła.
9. Zapraszamy do wyjazdu na Misterium Męki Pańskiej w Krakowie dnia 22. marca. Wyjazd o godz. 6.00 z pod plebanii. Koszt wyjazdu wynosi 90 zł. Więcej informacji oraz zapisy u księdza Proboszcza.
10. Jest już nowy numer Opiekuna, a w nim artykuły o dobrym przeżyciu Wielkiego Postu, o cudach Eucharystycznych na terenie naszego kraju oraz o tym jak daleko poniosła wyobraźnia twórców filmu „Dwóch papieży”.
11. W zeszłą niedzielę taca na cele inwestycyjne wyniosła 2344 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
12. Taca zbierana w przyszłą niedziele zostanie przeznaczona na potrzeby diecezji.
13. Parafianom i gościom na nowy tydzień życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i świętego Józefa.