23.06.2019 r.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

• w poniedziałek: Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela
  • w piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

• w sobotę: Uroczystość św. Piotra i Pawła; Apostołów – taca zbierana w ten dzień zostanie przeznaczona na Świętopietrze.

1. Dzisiaj w całej Polsce zgodnie z zarządzeniem abp Stanisław Gądecki, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
    we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej zostanie odśpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…”, modlitwa wynagradzająca za świętokradztwa
    i profanacje.

2. Dziś obchodzimy Dzień Ojca. Wszystkim ojcom życzymy Bożego błogosławieństwa.

3. W Oktawie Bożego Ciała odbywać się będzie codziennie po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła, podczas której będziemy śpiewać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. Msze św. dziękczynne za mieszkańców poszczególnych ulic zostaną odprawione. We wtorek 25.06 o godz. 18.00 dla darczyńców ołtarza z Ronda w Rynku, od mieszkańców z ul. Kościelnej, Kwiatowej, Ogrodowej blok A i B, Kolejowej i Zielonki W środę 26.06 o godz. 18.00 ul. Rzemieślniczej, Zacisze, Sycowskiej, Polnej, Brzozowej, Szkolnej, Tęczowej, Jana Pawła II, Sportowej, Badury, Wrocławskiej 1- 15B, Akacjowej, Wiśniowej, Kasztanowej.

5. W okresie wakacji kancelaria parafialna czynna będzie
    w poniedziałki i środy w godz. 18.30 – 19.00.
    W sprawach pilnych prosimy dzwonić na numer podany
    na drzwiach kancelarii.

6. W środę 26.06 o godzinie 19.00 w Kraszowie Msza św. w intencji tamtejszych mieszkańców.

7. Taca inwestycyjna wyniosła 1641 zł. Bóg zapłać.

8. W następną niedziele 30.06 taca przeznaczona na utrzymanie kleryków kaliskiego seminarium duchownego.

9. Parafianom i Gościom życzymy wszelkich łask Bożych
    oraz błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi Wspomożenia Wiernych.