11.08.2019
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

• w środę: św. Maksymiliana Marię Kolbego; męczennika
• w piątek: św. Jacka; prezbitera
2. Msza Święta z procesją fatimską zostanie odprawiona we wtorek o godzinie 18.00.
3. W czwartek przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte zostaną odprawione o godzinie: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30 i 18.00. Tego dnia podczas Mszy Świętych będziemy święcić zboża, zioła i kwiaty. W tym dniu w swoich modlitwach pamiętajmy w sposób szczególny o naszych żołnierzach z okazji święta Armii Krajowej.
4. W dniach 17 – 18 sierpnia na stadionie miejskim w Międzyborzu odbędą się Dni Międzyborza połączone z dożynkami. Msza Święta dożynkowa zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 na stadionie. Podczas tej Mszy Świętej zostaną poświęcone wieńce dożynkowe. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajduje się na plakacie w przedsionku kościoła.
5. Organizatorzy i pielgrzymi 37. Pielgrzymki Zielonogórsko – Gorzowskiej dziękują nam za możliwość odpoczynku i gościnę w naszej parafii oraz zapewniają o modlitwie w naszych intencjach przed tronem Jasnogórskiej Pani.
6. Przypominamy, że w okresie wakacji kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i środy w godz. 18.30 – 19.00. W sprawach pilnych prosimy dzwonić na numer podany na drzwiach kancelarii.
7. W zeszłą niedzielę taca na potrzeby diecezji wyniosła 1517 zł. Taca zbierana w dzisiejszą niedzielę zostanie przeznaczona na kaliskie Radio Rodzina.
8. Taca zbierana w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na remont dachu na naszym kościele. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
9. Jest już nowy numer Opiekuna. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
10. W tym tygodniu rozpoczynamy odprawianie Mszy Świętych z pogrzebu śp. Marianny Armuła.
11. Parafianom i Gościom na nowy tydzień życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych, a dzieciom i młodzieży bezpiecznych i udanych wakacji.