08.09.2019
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

• w piątek: św. Jana Chryzostoma; biskupa i doktora Kościoła
• w sobotę: święto Podwyższenia Krzyża Świętego
2. Dzisiaj w Kaliszu odbędzie się Marsz dla życia i rodziny pod hasłem: „Miłość w rodzinie”. Marsz rozpocznie się Eucharystią sprawowaną w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu o godz. 13.00. Wyjazd autokarem dzisiaj o godz. 12.00 spod kościoła. Osoby, które chciałyby się jeszcze zapisać mogą uczynić to w zakrystii po Mszy Świętej.
3. Dzisiaj rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
4. Msza Święta z procesją fatimską zostanie odprawiona w piątek o godz. 18.00.
5. Msza Święta dla rodzin dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
6. Dekanalna Pielgrzymka do tronu NMP Wspomożycielki Wiernych w Twardogórze odbędzie się dnia 24 września (wtorek). Wyjście spod naszego kościoła o godz. 8.00. Zbiórka o godz. 7.40.
7. Ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na zbiórkę w poniedziałek 9 września po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 18.30 w górnej sali oratorium.
8. Na spotkanie rady parafialnej zapraszamy w sobotę na godz. 19.00 na plebanię.
9. Informujemy, że począwszy od 19 września, 19 dnia każdego miesiąca w naszej parafii po Mszy Świętej wieczornej odprawiane będzie nabożeństwo do świętego Józefa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Józefa na to nabożeństwo.
10. W zeszłą niedzielą taca na potrzeby diecezji wyniosła 1315 zł.
11. Taca zbierana w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na remont dachu na naszym kościele. Na dzień dzisiejszy na remont dachu dysponujemy własnymi środkami w wysokości 92 tyś. 623 zł. Potrzeba nam zebrać jeszcze 63 tyś 648 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
12. Również w przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
13. Jest już nowy numer Opiekuna, a w nim artykuły o wizytach Prymasa Wyszyńskiego w diecezji Kaliskiej oraz o nowych wyzwaniach w nowym roku szkolnym. Jest również nowy numer Don Bosko dla młodzieży i wychowawców. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
14. Parafianom i Gościom na nowy tydzień życzymy wszelkich łask Bożych oraz opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i św. Józefa.
15. W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszli: śp. Genowefa Szymanek i śp. Stanisław Kątnik. Wieczny odpoczynek…