06.10.2019
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

• w poniedziałek: NMP Królowa Różańca Świętego
• w czwartek: bł. Angelę Truszkowską
2. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii będą odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci odprawiany jest we wtorki i czwartki o godz. 16.30. W czwartek p różańcu próba sypania kwiatków dla dzieci. Dzieci sypią kwiaty podczas procesji Fatimskiej w niedzielę 13 pażdziernika.
3. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej będzie wystawienie i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
4. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.30.
5. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.30 dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej zostaną poświęcone różańce. Na próbę śpiewu dzieci pierwszo komunijnych zapraszamy 12 października w sobotę na godzinę 10.00.
6. Zbiórka dla ministrantów odbędzie się jutro o godz. 18.30 w górnej Sali oratorium.
7. W przyszłą niedzielę podczas uroczystej Eucharystii o godz. 11.30 JE ks. biskup Łukasz Buzun dokona poświęcenia nowego dachu na naszym kościele. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkie grupy parafialne: Róże Różańcowe, dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej; dzieci przeżywające rocznicę Komunii Świętej, młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, Służbę Liturgiczną, strażaków, harcerzy oraz wszystkich parafian.
8. Zapraszamy osoby chętne do sprzątania kościoła oraz terenu wokół kościoła przed uroczystością poświęcenia dachu.
9. Próba dla ministrantów oraz dla panów służących przy ołtarzu przed uroczystością poświęcenia dachu odbędzie się w sobotę o godz. 19.00 w kościele.
10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na Papieski Fundusz stypendialny.
11. Procesja fatimska zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30.
12. Kalendarze diecezjalne w cenie 6 zł są do nabycia w przedsionku kościoła. Dochód z kalendarzy przeznaczony będzie na potrzeby Służby liturgicznej.
13. Jest już nowy numer Opiekuna, a w nim artykuł o Ojcu Pio, który nieustannie się modlił i kochał modlitwę Różańcową. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
14. Taca zbierana w dzisiejszą niedzielę zostanie przeznaczona na potrzeby diecezji.
15. Na dzień dzisiejszy na remont dachu dysponujemy własnymi środkami w wysokości 107 tyś. 361 zł., czyli brakuje nam jeszcze 48 tyś 910 zł. Do kasy parafialnej w ostatnim czasie wpłynęło 9 tyś. 724 zł. w tym 3 tyś. 224 zł. za sprzedaż złomu. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
16. Parafianom i Gościom na nowy tydzień życzymy wszelkich łask Bożych oraz opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i św. Józefa.