Fatima 13.09.2022

Ks. Kanonik Kazimierz Rapacz podczas kazania zwracał się do Nas tymi słowami : Maryja w Fatimie nawoływała przez dzieci do pokuty i modlitwy. Jak jednak takie małe dzieci mogły sprostać takim wymaganiom? Skąd miały wiedzieć na czym ma polegać pokuta? Co takiego robiły dzieci, że osiągnęły świętość?

Wzięły do serca wezwanie Maryi: „Ofiarujcie się za grzeszników i mówcie często, zwłaszcza, gdy będziecie ponosić ofiary: O Jezu czynię to z miłości dla Ciebie, za nawrócenie grzeszników i za zadośćuczynienie za grzechy popełniane przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.” Dzieci codziennie modliły się na różańcu.

Drobne wydarzenia i niedogodności dnia codziennego mogą stać się wielkim czynem, który ratuje świat od największego zła – odrzucenia Pana Boga na wieki. Dzieje się tak za każdym razem, kiedy te zmagania i trudności ofiarujemy jako wynagrodzenie za grzechy nasze i za nawrócenie grzeszników.

foto.R.W.