Ferie w oratorium

Ksiądz Marcin i p. Regina wraz z animatorkami z klas 2 i 3 gimnazjum: Kają, Martyną, Jagodą i Zuzią zorganizowali 3 dniowe spotkanie dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Każdy dzień rozpoczynał i kończył się wspólną modlitwą
z prośba o wstawiennictwo Maryi Wspomożycielki Wiernych i księdza Bosko. Towarzyszył nam również radosny śpiew wielbiący dobrego Boga.

Pierwszego dnia 39 osobowa grupa odwiedziła lodowisko w Oleśnicy, gdzie każdy kto tylko chciał mógł aktywnie
i na świeżym powietrzu – jeżdżąc na łyżwach – spędzić czas.

Zdjęcia z lodowiska

Drugiego dnia odwiedziliśmy Bobolandie we Wrocławiu. Również 39 osobowa grupa mogła wyskakać się i wybiegać ile sił w nogach i chęci do wspólnej zabawy. Hitem stała się zabawa animatorek ze swoimi podopiecznymi w wielkim labiryncie.

Zdjęcia z Bobolandii

Trzeciego dnia spotkaliśmy się w oratorium gdzie 40 osobowa grupa obejrzała film pt. „Po rozum do mrówek”.
Po filmie odbyła się krótka rozmowa podczas, której uczestnicy wymieniali się spostrzeżeniami na temat filmu i rozwiązań zagadki z nim związane. Następnie odbyły się zabawy integracyjne w grupach prowadzone przez animatorki. Były to między innymi: pisanie bajki, zabójca, jedzenie czekolady, UNO, czółko, zwierzątka.

Zdjęcia z zabaw w oratorium

Na zakończenie ks. Marcin podziękował wszystkim za wspólna zabawę. Organizatorzy uważają, że był to dobry czas, bo jak mówił ks. Bosko:
„Wychowanie jest sprawą serca. aby czynić dobro trzeba mieć odrobinę odwagi, być gotowym
na zniesienie każdego upokorzenia i nigdy nikogo nie upokarzać, być zawsze życzliwym.”