Ferie zimowe w oratorium – dzień 1

W dniach 13-17 lutego odbyły się w naszej parafii ferie stacjonarne dla dzieci. W kolejnych dniach ferii było mnóstwo aktywności, w których uczestniczyły dzieci wraz z animatorami.

W poniedziałek – pierwszego dnia wspólnych ferii rozpoczęliśmy zajęcia poranne wspólnym śpiewem i tańcem. Ks. Proboszcz przywitał nas w oratorium i przypomniał wraz z ks. Mariuszem o temacie ferii – a jest nim „świętość”. Chcemy lepiej poznawać świętych, by jak oni być bliżej Pana Jezusa. Mogliśmy dziś spotkać się z Panem Robertem Rysiem, który opowiedział nam o pracy strażaka oraz pokazał wóz strażacki i sprzęt. Mogliśmy nawet zrobić trochę hałasu syreną! Potem spotkaliśmy się w grupach, by poznać się lepiej, poznać świętych i przygotować plakaty na ich temat. Było przy tym sporo zabawy. Wspólne spotkanie zakończyliśmy smacznym obiadem w Szkole Podstawowej im. Jerzego Badury w Międzyborzu.

A oto zdjęcia z dzisiejszego dnia 🙂