Festyn parafialny z okazji Dnia Dziecka

W niedzielę, 28 maja br., przy kościele pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Międzyborzu odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. To już II edycja festynu zapoczątkowana przez księdza Proboszcza Zbigniewa Porębskiego.

Hasłem tegorocznego festynu było zawołanie „Bądź radosny!”

Pogoda dopisała, więc na festynie pojawiły się całe rodziny, by w miłej atmosferze wspólnie spędzić wolny czas. Na uczestników festynu czekała moc atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Na świeżym powietrzu, przy zimnych napojach, kawie, herbacie, domowym cieście i kiełbaskach z grilla uczestnicy festynu mieli okazję do dobrej zabawy, rozmów i wspólnego świętowania. Wszystkim dopisywały humory, a impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem. W czasie jej trwania odbyły się liczne gry i zabawy aktywizujące najmłodszych uczestników, występy artystyczne dzieci oraz występ Zespołu Folklorystycznego „Międzyborzanie”.

Dużą kreatywnością, aktywnością i zaangażowaniem wykazał się ks. Mariusz Jawny. Pod jego kierownictwem w ramach aktywności ruchowej uczestnicy festynu mieli okazję do nauki charakterystycznych tańców grupowych. Wszyscy uczestnicy tańca mogli poczuć smak prawdziwej zabawy i poznać ciekawe układy taneczne. Natomiast wśród najmłodszych największym zainteresowaniem cieszył się dmuchany zamek i zjeżdżalnia.

Dodatkową atrakcją były występy naszych młodych talentów wokalnych. Ich występy charakteryzowały się dużym talentem, entuzjazmem i zaangażowaniem.

Dzięki sponsorom wszystkie dzieci mogły bezpłatnie korzystać z urządzeń zabawowych oraz otrzymały liczne nagrody i niespodzianki. Dla zwycięzcy zawodów sportowych nagrodą główną był dron ufundowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Międzybórz. Przez cały czas trwania festynu ks. Proboszcz częstował uczestników festynu „cukierkami radości”.

Festyn dostarczył wszystkim uczestnikom doskonałych wrażeń i spotkał się z dużym uznaniem uczestników, tak więc przed organizatorem zostało postawione kolejne wyzwanie – jak przygotować kolejny festyn. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i obsługę festynu, sponsorom za piękne nagrody oraz Kapłanom naszej parafii za ich życzliwość i poświęcenie.