Festyn Rodzinny 19.05.2019

W niedzielę 19 maja br., przy kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika w Międzyborzu odbył się Festyn Rodzinny. To już IV edycja festynu zapoczątkowanego przez księdza Proboszcza Zbigniewa Porębskiego.

Pogoda dopisała, więc pojawiły się całe rodziny, by w miłej atmosferze wspólnie spędzić wolny czas. Na dzieci, młodzież i dorosłych czekała moc atrakcji. Na świeżym powietrzu, przy zimnych napojach, kawie, herbacie, domowym cieście i kiełbaskach z grilla uczestnicy festynu mieli okazję do dobrej zabawy, rozmów i wspólnego świętowania. Wszystkim dopisywały humory, a impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem.

W trakcie festynu odbyły się liczne gry i zabawy aktywizujące najmłodszych uczestników, występy artystyczne dzieci oraz występ Zespołu Folklorystycznego „Międzyborzanie”. Dużą kreatywnością, aktywnością i zaangażowaniem wykazał się ks. Marcin Nesterowicz. Pod jego kierownictwem w ramach aktywności ruchowej uczestnicy festynu mieli okazję do nauki charakterystycznego tańca grupowego. Wszyscy uczestnicy tańca mogli poczuć smak prawdziwej zabawy i poznać ciekawe układy taneczne. Natomiast wśród najmłodszych największym zainteresowaniem cieszył się dmuchany zamek i zjeżdżalnia.

Dodatkową atrakcją były występy wokalne m.in. Pani Ireny Pudłowskiej i Pana Tomasza Barczaka. Ich występy charakteryzowały się dużym talentem, entuzjazmem i zaangażowaniem. Ponadto w tegorocznym festynie czynie uczestniczyli nasi strażacy, którzy chętnie przedstawili pokaz w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzięki sponsorom wszystkie dzieci mogły bezpłatnie korzystać z urządzeń zabawowych oraz otrzymały liczne nagrody i niespodzianki. Przez cały czas trwania festynu ks. Proboszcz częstował uczestników festynu „cukierkami radości”. Z powodu uznania uczestników przed organizatorami zostało postawione kolejne wyzwanie – jak przygotować kolejny festyn. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i obsługę festynu, sponsorom za piękne nagrody oraz Kapłanom naszej parafii za ich życzliwość i poświęcenie.