Misterium 12.03.2022 Kraków

            Dnia 12.03.2022 r w gronie 40 osób  z Księdzem Dziekanem Proboszczem naszej parafii gościliśmy w Wyższym Salezjańskim Seminarium Duchownym w  Krakowie.

          Wielu z nas kolejny już raz, a niektórzy po raz pierwszy uczestniczyliśmy w wystawieniu ,,Misterium Męki Pańskiej” 2022 reżyserowanym ,tak jak w poprzednich latach przez pana  Marcina Kobierskiego. 

Wystawienie przygotowane zostało przez salezjańskich kleryków.

       Misterium niosło z sobą przesłanie, inne każdego roku….

Było bogate w treść. Odbiór i refleksja oczywiście indywidualna…

       W tym roku na tle historii nauczania  i życia Pana Jezusa ukazane zostały  momenty odpowiedzi człowieka na miłość Bożą: dylematy, wybory, postawy. Jedne pełne ufności, miłości i skruchy, inne szydercze pełne kpiny, zakłamania. Na tą samą miłość Boga -różne odpowiedzi człowieka.

        Pomyślałam, jak łatwo się zagubić, nie otworzyć na miłość Boga, minąć z powołaniem, przegrać swoje życie…