Obraz Jezusa Miłosiernego

 Obraz jest najbardziej znanym wizerunkiem Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego. Na nim spełniły się słowa Pana Jezusa, który – objawiając się św. Siostrze Faustynie Kowalskiej ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia – nie tylko ukazał wzór swego obrazu, ale także powiedział, że pragnie, aby go czczono w kaplicy Zgromadzenia i na całym świecie. I tak się stało. 

Przed tym obrazem w już w latach drugiej wojny światowej wielokrotnie modlił się Karol Wojtyła, jako kapłan celebrował przy nim uroczyste nabożeństwa ku czci Miłosierdzia Bożego, potem jako biskup i pasterz archidiecezji krakowskiej. 7 czerwca 1997 roku modlił się przed nim jako papież Jan Paweł II. Wtedy powiedział: Każdy może tu przyjść, spojrzeć na ten obraz miłosiernego Chrystusa, na Jego Serce promieniujące łaskami, i w głębi duszy usłyszeć to, co słyszała Błogosławiona: Nie lękaj się niczego, Ja jestem zawsze z Tobą (Dz. 613). A jeśli szczerym sercem odpowie „Jezu, ufam Tobie!”, znajdzie ukojenie wszelkich niepokojów i lęków.

foto:R.W.