Pielgrzymka do Twardogóry

24. Dekanalna Pielgrzymka z Międzyborza do Twardogóry

Również i w tym roku z radosnym śpiewem na ustach i intencjami w swoich sercach wyruszyliśmy do naszej Królowej. W trakcie postojów pielgrzymi wyrażali swoją radość poprzez tańce i zabawy integracyjne, a podczas postoju w Campusie w Domasławicach odbył się mecz „Międzybórz vs reszta świata”. Zawodnicy przegranej drużyny zapowiedzieli rewanż w przyszłym roku.

Każdego roku w miesiącu wrześniu na pamiątkę koronacji Figury Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Twardogórze z parafii  św. Józefa Rzemieślnika w Międzyborzu wyrusza piesza pielgrzymka do tronu Twardogórskiej Wspomożycielki Wiernych. W pielgrzymce maszerowało ok. 260 osób z Twardogóry, Międzyborza, Bukowiny Sycowskiej, Cieszyna oraz Kuźnicy Czeszyckiej.

Po dotarciu do celu w twardogórskiej bazylice rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. dziekan Zbigniew Porębski SDB. Wraz z ks. dziekanem koncelebrowali: ks . Krzysztof Bucyk SDB – kustosz twardogórskiej bazyliki: ks. Tomasz Hawrylewicz SDB – delegat inspektorialny z Wrocławia, który wygłosił konferencję na trasie pielgrzymki podczas, w której podkreślił, ze każdy z nas ma swoje szczególne powołanie tylko musi je w sobie odkryć, a jednym z miejsc temu sprzyjających jest właśnie pielgrzymka; ks. Marcin Nesterowicz SDB; ks. Jacek Bielski SDB oraz ks. Mariusz Ziętkiewicz. W czasie pielgrzymki byli rzazem ze swoją młodzieżą ks . Adam Gliwiński SDB z Kuźnicy Czeszyckiej oraz ks. Krzysztof Jaskólski SDB z Twardogóry.

Był to dla nas wszystkich piękny czas i mimo lekkiego zmęczenia czuliśmy radość z wspólnego pielgrzymowania i mamy nadzieję że spotkamy się za rok na pielgrzymkowym szlaku.