Światowe Dni Młodzieży w Krakowie (28-31.07.2016)

W grupie 10 0sób z Międzyborza udaliśmy się wraz z ks. Mariuszem do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem, które miało mieć miejsce podczas Światowych Dni Młodzieży. Podróżowaliśmy tam autokarem i pociągiem wraz z grupą z Twardogóry oraz innymi grupami młodzieży z naszej diecezji, które miały wspólny cel – doświadczyć łaski Bożej i odświeżenia swej wiary podczas tego spotkania. W czasie pobytu w Krakowie zostaliśmy zakwaterowani w budynku Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego, na którego terenie przebywało 1500 młodych osób.

Mieliśmy ogromną przyjemność brać udział w Drodze Krzyżowej, której przewodniczył Ojciec Święty. Pielgrzymowaliśmy z papieżem Franciszkiem również do Brzegów, gdzie mogliśmy uczestniczyć w całonocnym czuwaniu modlitewnym oraz Mszy Świętej posłania do ewangelizacji. Było to niesamowite przeżycie duchowe. Całość wydarzenia Światowych Dni Młodzieży była świetnie przygotowana zarówno od strony językowej (tłumaczenia wydarzeń na wszystkie języki na częstotliwościach radiowych w każdym telefonie), muzycznej (piękna oprawa muzyczna celebracji liturgicznych i liczne koncerty zespołów chrześcijańskich na terenie całego Krakowa) jak i logistycznej (mądre rozplanowanie terenu oraz szeroki wachlarz służb bezpieczeństwa czuwających nad pielgrzymami).

Oprócz pięknych doświadczeń duchowych mogliśmy również pozwiedzać Kraków, poznać młodzież katolicką z innych krajów oraz czerpać z różnorodności kultur, których reprezentanci przybyli z wielką radością do Grodu Kraka.

To był niesamowity czas 🙂