Wielka Sobota

Wielka Sobota zaczyna się ciszą. Ale to nie jest martwa cisza rozpaczy. Ta cisza jest jak zasłona, która skrywa przed naszymi oczami rzeczy tajemnicze. W tej ciszy bardzo wiele się dzieje.

Zacznij dzień od wdzięczności. Za to, co się wczoraj dokonało: za jedyną śmierć, która mogła sprawić, że otworzą się bramy nieba. Za cierpienie, które było przyjęte z miłości, po to, żeby uwolnić nas od ciężkiego brzemienia naszych grzechów, zamykających drogę do pełni laski i miłości. Bóg jest hojny w tym, co nam daje. Nie potrafi inaczej. Uczyń wdzięczność sednem Twojej porannej modlitwy.

Pozwól ciszy trwać.
Nie daj się rozpraszać przez wszystkie niepilne i nieważne rzeczy, które walczą o twoją uwagę. Zostaw na boku wiadomości i media społecznościowe. Nie bój się, że coś cię ominie. Daj sobie szansę na milczenie, na spokojne zanurzenie się w codzienności i spróbuj doświadczyć w niej piękna misterium.

Foto: R.W.